Channel: Prague Leaders Magazine » ZPRÁVY

SCULPTURE RUN 2015 poprvé v ČR

$
0
0

Galerie dvorak sec contemporary ve spojení s Art Lovers Academy kterou pořádá, včera v podvečerních hodinách uspořádala pro příznivce současného výtvarného umění nultý ročník běhu po sochách, Sculpture Run 2015. Zúčastnili se ho VIP osobnosti ze světa umění i show byznysu, např. Roman Týc, Marián Karel nebo Miss ČR 2002 Kateřina Průšová.

Běhu se účastnilo na padesát umění chtivých běžců, jenž se skládal nejen z výtvarníků, ale převážně z okruhu sběratelů a milovníků současného umění. Součástí pelotonu bylo i několik známých tváří ze světa show byznysu. Počet běžců byl předem limitovaný s ohledem na poklidný průběh celého běhu. „Byla jsem velmi příjemně překvapená, jak velký byl zájem o Běh po sochách a kolik přišlo lidí. Běh po sochách je ojedinělá akce, která tu ještě nebyla a jsem ráda, že již tento nultý ročník byl tak úspěšný“, řekla Olga Trčková, partnerka galerie a kurátorka, která dávala k jednotlivým uměleckým dílům krátkou explikaci.

Na trase závodu byly u vybraných soch výtvarníci jako Roman Týc (Palác Dlouhá) či Marián Karel (Museum Kampa v Sovových Mlýnech), ale i sběratelka a mecenáška umění Meda Mládková, kteří jí v jejím výkladu doplňovali. Celá trasa závodu nepřesáhla délku pět kilometrů s tím, že se běželo po sochách Davida Černého, Jiřího Černického, Romana Týce, Jiřího Davida, Olbrama Zoubka, Michala Gabriela či Mariána Karla a Václava Cíglera.

Podvečer strávený po boku předních umělců současné české scény byl podle slov několika účastníků velmi příjemný. „Velice ráda sportuji a oceňuji nápad spojit běh s uměním – obojí je velice trendy a chic. Užila jsem si velmi příjemnou atmosféru a dozvěděla jsem se zajímavosti o umění, které nás obklopuje“, dodala Kateřina Průšová (Miss ČR 2002).

Cílem galerie bylo přirozenou cestou ukázat účastníkům běhu, kolik zajímavých soch se ve veřejném prostoru nachází. Poukázat nejenom na zdařilé, ale i na ne úplně zdařilé realizace, které se na celé trase závadu nacházely.